İTÜ Teknokent Arı Akustik Duvar Tavan ve Zemin Kaplaması

İTÜ Teknokent Arı Akustik Duvar Tavan ve Zemin Kaplaması

Yayınlanan Projeler

İTÜ Teknokent Arı Akustik Duvar Tavan ve Zemin Kaplamaları

Akustik ses yalıtımı sağlamak için mekan içindeki yankıyı en iyi dengeleyecek akustik malzemeler tercih edilmelidir. Yapılan görüşmelerin sesten etkilenmeyeceği kusursuz alanlar sağlamak için gerekli tüm ürünler Aksa Acoustic bünyesinde mevcuttur.

Duvar, tavan ve zemin kaplama malzemesi olarak bu mekanda tavanda Aksa Fabric Panels®, zeminde Aksa Floor® ve duvarda Aksa Slat Felt® tercih edildi.

Bilgi

FİRMA ADI : İTÜ Teknokent Arı

YER : Türkiye – İstanbul Sarıyer

TARİH : 07.06.2021

HİZMETLER :  Üretim, Montaj ve Tasarım

KULLANILAN MALZEMELER : Aksa Slat Felt®Aksa Fabric Panels®Aksa Floor® 

Detayları

İTÜ Teknokent Arı eğitim binası bünyesinde bulunan odalarda yapılan görüşmeler ve eğitimlerde dikkat dağınıklığına sebebiyet verecek eko probleminden uzak bir ortamda gerçekleşsin diye akustik yalıtım uygulaması yapıldı.  Odalarda tavan aydınlatmaları ile uyum sağlayacak akustik yüzer tavan paneli kullanıldı. Renkleri zemin ve duvar kaplamaları ile uyumlu tercih edildi. Zeminde yürümeye engel olmayacak darbe ve topuk sesini minilimize edecek akustik halı kullanıldı. Duvarda son zamanlara damgasını vuran ahşap çıtalı akustik keçe panel ürünümüz kullanıldı. Ahşap kaplamalar her zaman mekana ayrı bir hava katmıştır. Arka yüzeyinde bulunan geri dönüştürülmüş pet polyester keçe de akustik emilimi için ideal ürünlerimizdendir. Tüm bu akustik malzeme kullanımı sonrasında odaların belirli kısmı cam olmasına rağmen istenen sonuç elde edildi.