Sıkça Sorulan Sorular

Öncelikle temel olarak bilinmesi gereken ses titreşimle oluşur. Canlıların duyu organları tarafından işitilen ve maddelerin yaydıkları titreşimlere ses denir.
Sesin ortaya çıkması için katı,sıvı ve gaz gibi ortamlara ihtiyaç duyulur.

Akustik aslında sesi inceleyen bir bilim dalıdır. Bu bilim dalındaki mühendisler sesin nesneler üzerindeki etkileşimini araştırmaktadır.
Eğer akustik ortam yaratmak istiyorsanız öncelikle mekandaki yankılanmayı en aza indirgeyip, dip sesleri absorbe etmeniz gerekmektedir.
Ortamdaki sesin eşit seviyede dağılmasını ve emilmesini sağlamak içinde çeşitli akustik malzemeler kullanılmaktadır.

Ortamda gürültü sorunu yaşıyorsanız yada ortamınızda yankı,çınlama gibi seslerden muzdaripseniz iç mekan akustiğinizi iyileştirecek yalıtım malzemeleri ile tedavi uygulanması gerekmektedir. Yaşanılan sorunun tedavisinde Akustik malzemeler yardımıyla ses emilimi sağlamış olursunuz.

Ortak çalışma alanları, işyerleri, barlar, restoranlar, sesi yankılayan yüzeylerin bulunduğu her ortamda yüksek yankıya, çınlamaya yada çevresel gürültüye maruz kalmaktasınız.
Ses problemlerini kontrol etmek için ses emici akustik ürünler gereklidir. Kötü akustik, üretkenliği, ruh halini, sağlığı ve bir mekanda olmanın keyfini olumsuz etkileyebilir.

Ses enerjisi bir yan duvara çarptığında karşı duvara gider ve sonra tekrar geri döner ve bu böyle devam eder. Bu ileri geri giden titreşim gecikmelidir ve yankılanma sorunlarına yol açar.

İnsanların temel konuşma frekans aralığı, erkekler için 85-180Hz, kadınlar için 165-255Hz ve çocuklar için 250-300Hz’dir. Bunlar temel ortalamalardır.

Bir odadaki sesi kontrol etmek, yankılanma süresini düşürmeyi içerir; bu sesin bir boşlukta kalması ve onu yankılı ve gürültülü hale getirmesine sebep olmaktadır.
Yankılanan sesin en önemli faktörü odanın büyüklüğüdür. Odadaki nesnelerin yüzeyleri doğrudan ses emilimi sağlamaktadır bu sebeple akustik ses emici paneller, ortamdaki ses bozukluğunu büyük ölçüde iyileştirmektedir.

Bu sorunuza doğru yanıtı vermek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Oda boyutları ve yüzeyleri hakkında biraz bilgi vermeniz yeterlidir..

Amacımız, sağlıklı ve uzun ömürlü malzemeler ile müşterilerimize doğru akustik tedaviler sunmaktır. Bu nedenle panellerimiz içerisinde emilimi yüksek, yangına dayanıklı cam yünü dolgusu kullanıldığı panellerle gürültü problemlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Panelleri kaplamak için kullandığımız kumaşın toz veya liflerin dışarı çıkmasını engellemek için iyi bir iş çıkardığını gördük. Bununla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamadık.

Aksa Acoustic;
Showroom ve Ofis: İstanbul / Türkiye’de bulunmaktadır.
Fabrika ve üretim yerimiz Kocaeli’de hizmet vermektedir.
Sevkiyat ve kargolar Kocaeli üzerinde gerçekleşmektedir..

Akustik Keçeler, değişen kalınlık, yoğunluk ve bileşime sahip sıkıştırılmış liflerden oluşan çeşitli malzemeleri tanımlar. Keçenin lifli yapısı, 0,45’lik minimum NRC (Gürültü Azaltma Katsayısı) Derecesi için sesin emilmesine izin veren malzemede hava cepleri oluşturur.

Kirlenme meydana gelirse, ılık suyla nazikçe bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. Fazla işlem uyguladığınızda şekil bozukluğuna neden olabileceğinden keçeyi neme doyurmamaya dikkat edin.

Keçeler ortama görsel bir hava katmakla birlikte sahip olduğu ses emilim değeri mevcuttur. Ses bir malzemeyle karşılaştığında çeşitli işlemler gerçekleşir. Bir malzeme doğasına bağlı olarak ses enerjisini ısıya dönüştürerek absorbe edebilir. 

Yenilenebilir bir malzeme olan keçe, neme dayanıklı, ateşe karşı dayanıklı ve akustik yalıtım özellikleri oldukça doygun ve ışığı yansıtmayan dayanıklı renkli seçenekleri mevcuttur.

Özel ölçülü siparişlerinizde lütfen iletişim geçiniz.

Evet, tavan için kullanılan akustik keçe baffle, akustik keçe yüzer tavan, akustik keçe perde gibi tavan asılan modelleri bulunmaktadır.

Aksa Felt Panels sayfamızdan keçe renk kartelasına göz gezdirebilirsiniz.

Aksa Acoustic olarak sistemimizdeki paylaştığınız bilgilerin kaybolmasını, kötüye kullanılmasını ve değiştirilmesini önlemek için server tarafında sağlanan güvenlik önlemleriyle bilgileri saklamaktayız. Tüm siparişler SSL şifreleme teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Kredi kartı bilgileriniz de dahil olmak üzere tüm kişisel bilgileriniz her zaman şifreli biçimde saklanır.

Kredi kartı veya Havale / EFT olarak ödeme kabul etmekteyiz.

Evet, uluslararası gönderim yapıyoruz.  Gönderiminizin kargo ücretlerini hesaplamak için bizle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Hızlandırılmış nakliye hizmeti istiyorsanız, lütfen telefondan iletişim kurarak destek alabilirsiniz.

Siparişlerin üretim süreleri, üretilen ürüne ve miktara göre değişiklik gösterir. Eğer siparişiniz belirli bir tarihe kadar ulaşması gerekiyorsa, mevcut üretim süreleri veya hızlandırılmış/acele seçenekleri için bir telefondan bizimle iletişime geçiniz.

Evet, dünyanın her bölgesine sipariş göndermekteyiz.

Siparişler genelde işin durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir fakat ortalama 10-15 iş günü içinde gönderilir. Siparişiniz üretim aşaması tamamlandıktan sonra hemen kargoya teslim edilir ve gönderi takip numarası müşteri ile paylaşılır.

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter'a basın

Alışveriş Sepeti