Aksa Fabric®

Aksa Fabric®

Akustik Ses Emici Kumaşlar

Dekorasyon ve Akustik Yalıtım için üretildi.

Bir odanın akustiği, çevresinin en önemli ancak çoğu zaman gözden kaçan özelliklerinden biridir. Aynı şekilde, bir alan tasarlarken – en üst düzeye çıkarılması, en aza indirilmesi ve yansıtıcı yüzeylerden kaçınılması gerektiğinin belirlenmesi – temel bir husus olduğu gibi, sese de aynı ilgi gösterilmelidir.

Akustik Kumaş

Akustik olarak şeffaf, yani ses geçirgen kumaş resimde görüldüğü gibi sesin içinden geçmesine izin vererek akustik panel yoluyla sönümlenmesine olanak sağlar.

Akustik Olmayan Kumaş

Akustik olmayan, yani ses geçirme özelliği olmayan kumaş ise resimde görüldüğü gibi sesin içerisinden geçmesine ve akustik panel yoluyla sönümlenmesine izin vermez.

Akustik kumaş nedir?

Akustik bir kumaş, ses dalgalarına herhangi bir müdahalede bulunmadan, yansıtmadan veya emmeden geçmesine izin verir. Aslında akustik olarak şeffaftırlar. İletilen ses üzerinde sahip oldukları minimum etkinin bir sonucu olarak hoparlör kaplamaları için en yüksek şeffaflıktaki Aksa Fabric® akustik kumaşları kullanılır.

Bir kumaşın ne ölçüde akustik özelliklere sahip olduğunu göstermek için, ISO 10534 Bölüm 2’ye göre test edilir. Bu test, bir kumaşın 10 cm kalınlığında bir ses emici köpüğe uygulandığında oluşan ses emilimini ölçer. Sonuçlar daha sonra izolasyonda kullanılan köpüğün absorpsiyonu (ses emilimi) ile karşılaştırılır ve böylece kumaşın bir akustik panelin performansını ne kadar iyi tamamlayacağı ortaya çıkmış olur. Veriler, sesin şeffaf bir Aksa Fabric® kumaştan rahatlıkla geçtiğini ve köpük tarafından emildiğini veya köpüğe geçmeden önce kumaş tarafından kısmen emildiğini göstermektedir.

Proje ve Satış Destek Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz.

Eğer başka sorunuz varsa, lütfen bizimle temas kurmaktan çekinmeyin.

Aksa Fabric® Renk Kartelası

Neden akustik kumaşlara ihtiyacımız var?

Mekan tasarımı yaparken çok fazla varyasyon var. Aksa Booth®’u birçok farklı malzeme, iç yüzey ve kanepe kumaşı ile sipariş verebilirsiniz. Aksa Booth®’unuzu özgürce tasarlamanız için birçok seçenek var. Bölmenin tasarlanan formu, iç mekanlara zenginlik katarken, açık ofisler ve halka açık ortamlarda yumuşak konfor ve korunaklı mahremiyet sağlar.

Aksa Booth® kompakt boyutlara sahip ancak düşünceli tasarımı size içeride ihtiyaç duyacağınız birçok imkanı sunuyor.

Akustik Ofis Mobilyaları

Aksa Booth® ofis telefon çalışma toplantı bölmeleri, ofislerin farklı noktalarındaki çalışma arkadaşlarını bir araya getirerek verimliliği artırır. Size ofis ortamında verimli çalışabileceğiniz ve arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz bir alan sağlar.

Aksa Fabric® Akustik Kumaşlar Nerede Kullanılır?

Tahmin edebileceğiniz gibi, akustik kumaş oluşturmak için kullanılan malzemeler çok önemlidir. Akustik kumaşların çoğu oldukça nefes alabilir ve şeklini iyi tutar. Pamukta olduğu gibi doğal, polyester veya naylon gibi üretilmiş malzemeler olabilir.

Aksa Fabric® akustik ses emilim kumaşı sesin absorbe edilmesi gereken alanlarda kumaş kaplı duvar paneli, masa seperatörü, akustik paravan, akustik baffle sarkıt panel, canopy yüzer tavan paneli olarak camyünü, taşyünü, akustik geri dönüştürülmüş polyester keçe ve akustik süngerlerin üzeri kaplanarak kullanılır.

Aksa Fabric® Uygulama Alanları


Açık ve Kapalı Ofis

Toplantı Salonu

Seminer Salonu

Sinema Salonu

Sunum Odası

Telekonferans Salonu

Çağrı Merkezi

Çevirmen Odası

Tiyatro Salonu

Stüdyo Odası

Radyo Odası

Müzik Odası

Ses Kayıt Vokal Odası

Reji Odası

Bateri Odası

Bar Disco

Karaoke Odası

Gitar Odası

Piyano Odası

Fitness Salonu

Ev Sinema Odası

Emar Odası

Bowling Salonu

Atış Poligonu

Restaurant Cafe

Basketbol Salonu

Dans Salonu

Youtuber Odası
Aksa Fabric® Kullanılan Akustik Malzemelerimiz

Proje ve Satış Destek Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz.

Eğer başka sorunuz varsa, lütfen bizimle temas kurmaktan çekinmeyin.