Aksa Felt Panels®

Aksa Felt Panels®

Markası “Akustik Keçe Panel” ürünleri için dinamik, yenilikçi, deneyimli ve sorumlu bir ekip tarafından kurulmuştur.

Aksa Acoustic® olarak müşterilerimizin düşüncesini dönüştüren ürünler tasarlıyor, üretiyor ve teslim ediyoruz. Ürünlerimiz kalitesi ve çevresel sürdürülebilirliği ile dünya çapında tanınmaktadır.

İşlevsel, doğal ve yanmaz malzeme

Geri dönüştürülmüş plastik ile her alanda pratik kullanım sağlayan malzemedir. Ofis çalışma alanları okul gibi yerlerde hiçbir sağlık problemi oluşmadan yangın yönetimine uygun şekilde tercih edilir.

Ses Emici

Akustik keçe panellerimiz ofis ve hacim akustiği gibi ses emilim değerinin önemli olduğu alanlar için son derece özel olarak tasarlanmaktadır. Ses emiş akustiği test edilmiştir. Arkasındaki hava boşluğu ile üstün performans gösterir.

Özelleştirilebilir

Akustik polyester keçe paneller akustik tasarım ve ses yalıtımı projelerinizde duvar paneli, ışıklandırma, masa bölücüler, tavan sarkıtma paneller gibi pek çok modelde kullanılabilir yapıdadır. Estetik, popüler, renklerimizi tercih edebilirsiniz.

Sürdürülebilir

Aksa Felt Panels® ürünlerimiz ses emilim darbeye karşı dayanıklılık garantisini yitirmeyen akustik panellerdir. %65 geri dönüştürülmüş plastik malzemelerden yapıldığı için doğa dostu, sürdürülebilir s antibakteriyel bir üründür.

Doğal bileşenler birlikte birçok fonksiyonel özellik sağlar.

Aksa Felt Panels® Teknik Özellikleri

Kalınlıklar

6mm, 12mm, 18mm, 24mm (±)

Yoğunluk

1600 gr/m2 (±)

Renkler

Sınırsız Renk Seçeneği

Ham Madde

%65 Geri Dönüştürülmüş Plastik

Yangın Derecesi

G1 (B-s1-d0 ile eşdeğer)

Çevre Güvenliği
Yüksek Yangın Direnci
Yüksek Ses Azaltma Kapasitesi
Kaplama Malzemeleri ile Uyumluluk
Çevre Açısından Güvenli Üretim
Kesici Alete Uygun Serbest Kesme Yapısı
Akustik Keçe Panel

Geri dönüştürülmüş PET şişelerden yapılmış yüksek performanslı akustik sert keçe panellerin üretiminde uzmanız.

Aksa Felt Panels® ürünlerimiz, çağdaş iç tasarım ve uyum ile karşı karşıya olan ekolojik sürdürülebilirlik ve çevresel kalite gereksinimlerine doğrudan bir yanıttır.

Akustik keçe panellerimizi özel cnc makinemiz ile sizlerin istediği modellerde kesebiliriz. Akustik sert keçe panelin en belirgin özellikleri hafif ağırlıkta yangına dayanıklı, darbelere dayanıklı, yapıştırılabilir, kurulumu kolay, en önemlisi yüksek akustik performansa sahip olmasıdır.

Ses yalıtımı için kullanılan panellerin yapısında farklı akustik malzemeler bulunmaktadır. Akustik keçe bu ses yalıtım malzemeleri arasında en popüler ses yalıtım keçesi olarak gösterilebilir. Akustik keçe panel
olarak isimlendirilen ürünler farklı kalınlıklarda ve boyutlarda üretilebilirken yapının istenen her alanında kullanılabilmektedir. Tamamen pet polyester keçeden oluşan akustik paneller olup akustik ses
yalıtımı uygulamalarında muhteşem akustik performans sergilerler. Kurumsal, ticari, konaklama, eğitim ve sağlık ortamlarında ses yalıtım keçesi olarak mükemmel fayda sağlar.

Aksa Felt Panels® ile akustiği çözün!

Gürültü ile çok mu fazla mücadele ediyorsunuz ? Aksa Acoustic sizlere yardım etmek için burada! PET Akustik Keçe malzemesinin ses sönümleme özelliği sayesinde Aksa Felt Panels® ofisler, restoranlar ve diğer açık plan iç mekanlar için işlevsel bir akustik çözüm sunar.

Akustik Uygulamaların Önemi

İyi ve sağlıklı bir iç mekan ikliminin önemli bir parçası verimli ses emilimidir. Okullarda, kreşlerde, spor merkezlerinde ve gürültü seviyesinin oldukça yüksek olabileceği iş yerlerinde önemli bir faktördür.

Kısa veya uzun bir süre boyunca yüksek düzeyde gürültü, tesisleri kullananların sağlığını etkileyebilir ve sağlık sorunlarına yol açabilir. En kötü durumda, geri dönüşü olmayan işitme hasarına yol açabilir. Aksa Acoustic , her alanda ses sönümleme ve hacim akustiğini iyileştirmeye yardımcı olan mükemmel ses yalıtım malzemeleri ile bilinir.

Aksa Keçe® Renk Kartelası

Aksa Felt Panels®
Nerelerde Tercih Edilir ?

Hacmi geniş mekanlar veya duvarların sınırlı bölgeleri için yüksek ses emilim performansına sahip duvar yüzeylerinde akustik düzenleme sağlamak için tercih edilir. ( Aksa Felt Panels® doğrudan ahşap çıtalara veya bir c metal profile sabitlendiği gibi duvara da yapıştırıcı ile uygulanabilir. )

Üst düzey bir tasarım için asma tavan sistemleri ile birlikte kullanılabilir. ( Bu sistem basit olmakla birlikte T ve omega metal profiller ile beraber kullanılır. Tavanda gizlenmesi gereken kablo ve görüntü kirliliği oluşturan maddeler için ideal bir yöntemdir. )

Tüm tavan yüzeyinin kaplanması gerekmediği alanlarda baffle ve yüzer tavan paneli olarak özel aparatlarda kullanılır. Duvarlar ve tavanlar, renk kombinasyonları ve farklı boyutlar, kalınlık ve doku uyumu, mozaikler iç mekan tasarımı ve hacim akustiği gerektiren alanlarda tercih edilebilir.

Tiyatro, bar, stüdyolar, ofis, ev, sinema ve akustik düzenlemeye ihtiyaç duyulan her yerde kullanılabilir.

Aksa Felt Panels®
Akustik Proje Uygulamaları İçin
Neden Tercih Edilir ?

Akustik yalıtım uygulamaları ile ilgili geniş ürün yelpazesi sunar.
Aksa Felt Panels® kurulumu basit işlemler gerektirir.
%100 geri dönüştürülebilir akustik keçe, formaldehit dahil VOC içermez, toksik ve alerjik değildir.

Akustik keçe paneller ASTM E84’e göre A Sınıfı dereceli bina yangın kodlarına uygundur.
Bozulmaz, çürümez veya renk değiştirmez ve higroskopik değildir.
Aksa Felt Panels ® NRC değeri yüksek olan bir ürün olduğu için özellikle akustik tasarım projelerinde kullanılmaya uygundur.

Akustik keçe paneller çeşitli renklerde dekoratif akustik kaplama amaçlı kullanım imkanı bulundurur.

Diğer Modellerimiz

Aksa Felt Panels ® Model ve Seçeneklerimiz

Proje ve Satış Destek Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz.

Eğer başka sorunuz varsa, lütfen bizimle temas kurmaktan çekinmeyin.