Akustik Danışmanlık

Akustik Danışmanlık

Akustik danışmanlık, yapıların akustik performansını analiz etmek, gürültü kontrolü için çözümler sunmak ve ses yalıtımı sağlamak için uzmanların sunduğu bir hizmettir.Bu hizmet, mimarlar, mühendisler, inşaat şirketleri, eğlence endüstrisi ve diğer sektörlerdeki profesyoneller için vazgeçilmez bir yardımcıdır. Akustik danışmanlar, müşterilerin ihtiyaçlarına özelleştirilmiş çözümler sunarak, sesin kontrol edilmesiyle ilgili sorunları çözmek için geniş bir deneyime sahiptir.

Konferans salonları, ofisler, şirketler, tiyatro salonları sinema salonları gibi bir çok mimari projede, akustik danışmanlarımız ile birlikte akustiği düzenlemek için, sesin istenen alanlara net ulaşabilmesi için akustik danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Mimari projelerde uzman ekibimiz ile birlikte akustik ses yalıtımının sağlanmasına yönelik akustik tasarım ve danışmanlık hizmetlerini keyifle sunmaktayız.

1

Başlangıç

Bizlere ulaşan müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına öncelikle projeyle ilgili bilgileri (Görsel, Doküman, Ölçü) talep ediyoruz ve gönderilen verilere yönelik çalışmaya başlıyoruz.

2

Yerinde Ziyaret

Gönderilen bilgilerin yeterli olmadığı durumlarda ve ihtiyacı doğru sonuçlandırabilmek için uzman arkadaşlarımız çalışma ortamını yerinde gözlemlemekte ve analizleri sağlamaktadır.

3

Fiyat Teklifi

Keşif yapılan veya alınan bilgiler doğrultusunda bütçe çalışmasının hazırlanıp, müşteriye teklif olarak sunulması.

4

Onaylama

Ürünle ilgili özelliklerin seçilip gerekli stok kontrollerinin sağlanması ve ardından termin bilgilerinin netleşmesiyle müşteriden süre için onay alınması.

5

İş Teslimi

Yapılan teklif müşteriye sunulur şayet anlaşma sağlanırsa ise çözüm için proje ve çalışmalar başlanmaktadır.

Akustik Danışmanlık Hizmetleri

Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Kontrolu Yönetmeliği, ISO-TSE standartlarına uygun çözüm projeleri, Çevresel gürültü kaynakları için ölçme ve ses kirliliği değerlendirmeleri), havalanı, demiryolu, sanayi tesisleri vb.) akustik proje ve önlem paketleri vb.

Mimari Akustik

Mimari akustik, akustik sahne tasarımı, ses yutucu, yansıtıcı ve difüzör tasarımları, stüdyoların akustik tasarımı, ses ve titreşim denetimi için malzeme ve ürün sağlama, uygulamadan önce ve sonra akustik ölçümlerle performans denetimi vb. işlemler.

1. Akustik Analiz

— Konferans salonları, sinema salonları, ofisler, şirketler ve benzeri projelendirme yapılacak alanda ses sorunlarının tespiti için akustik danışmanlarımız bölgeye giderek ses analizi gerçekleştirmekte. Projeye göre sesin yönleneceği alan üzerinde analizler yaparak yankının azaltılması ve kirli sesin ortadan kalkması için çalışmalar yapmaktadır.

2. Değerlendirme

Uzman ekiplerimizin proje alanında yaptıkları ses analizleri sonrasında ses problemlerinin giderilmesine yöelik yapılacak çalışmaların projelendirmesi ve değerlendirmesi yapılmaktadır. Analiz ve değerlendirme sonrasında en iyi projelendirme hizmetini vererek üretime geçiyoruz ve kusursuz akustik düzen sağlıyoruz.

Proje ve Satış Destek Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz.

Eğer başka sorunuz varsa, lütfen bizimle temas kurmaktan çekinmeyin.