Aksa Felt Screen®

Aksa Felt Screen®

Akustik Paravan ve Seperasyon Sistemleri

Tasarımcılar neden Aksa Felt Screen®’i seçiyor?

Aksa Felt Screen® masa ve mekan bölücü akustik panelleri, ilham verici ortamlar yaratan ve yaratıcı projenizi destekleyen, duvara asılan veya boşluk ayırıcılar olarak kullanılan bir dizi sanat eseri olarak düşünün. Ürünlerimiz aynı zamanda doğal, ses emici malzeme gürültüyü azaltır ve ambiyansı iyileştirir.

Sonuç ? İşbirliğini ve öğrenmeyi teşvik eden ve yaratıcılığı teşvik eden sessiz, özel ve ilham verici çalışma alanları.

İşlevsel, doğal ve yanmaz malzeme

%65 geri dönüştürülmüş plastik malzemeler ile her alanda pratik kullanım sağlayan bir malzemedir. Ofis iş merkezleri, şirketler, okullar gibi bir çok kişinin ortak vakit geçirdiği alanlarda akustik düzenleme sağlaması amacıyla kullanılmaktadır.

Ses Emici

Akustik keçe panellerimiz hacim ve ofis akustiği gibi ses emilim değerinin önemli olduğu alanlar için son derece özel olarak tasarlanmaktadır. Ses emme performansı için akustik testlere tabii tutulan bu ürünlerin performans başarıları test raporları ile ispatlıdır.

Isı Biriktirir

Akustik polyester keçe paneller akustik tasarım ve ses yalıtımı projelerinizde duvar paneli, ışıklandırma, masa bölücüler, tavan sarkıtma paneller gibi pek çok modelde kullanılabilir yapıdadır. Modern estetik için tasarlanmış canlı, popüler renklerimizi tercih edebilirsiniz.

Nem Düzenleyici

Aksa Felt Panels® ses emilimi ve darbeye dayanıklılık garantisi olan akustik panelimizdir. Kurumsal ve ticari alanlarda, konaklama eğitim ve sağlık kurumlarında , kısaca kullanıldığı her alanda kusursuz performansı ile ses yutum ve akustik yalıtımda fayda sağlar.

Gelecek nesilleri, çalışanlarınızı ve kendinizi koruyun

Aksa Felt Panels® Teknik Özellikleri

Kalınlıklar

6mm, 12mm, 18mm, 24mm (±)

Yoğunluk

1600 gr/m2 (±)

Renkler

Sınırsız Renk Seçeneği

Ham Madde

%65 Geri Dönüştürülmüş Plastik

Yangın Derecesi

G1 (B-s1-d0 ile eşdeğer)

Çevre Güvenliği
Yüksek Yangın Direnci
Yüksek Ses Azaltma Kapasitesi
Kaplama Malzemeleri ile Uyumluluk
Çevre Açısından Güvenli Üretim
Kesici Alete Uygun Serbest Kesme Yapısı
 

Aksa Acoustic® Aksa Felt Screen ®

Aksa Felt Screen®

Geri dönüştürülmüş PET şişelerden oluşturulan, performansı yüksek akustik sert keçe paneller için tasarımı ve üretimi konusunda uzman bir kadroya sahibiz.

Aksa Felt Screen® ürünlerimiz, çağdaş iç tasarım ve uyum ile karşı karşıya olan ekolojik sürdürülebilirlik ve çevresel kalite gereksinimlerine doğrudan bir yanıttır.

Akustik keçe panellerimizi özel cnc makinemiz ile sizlerin istediği modellerde kesebiliriz. Akustik sert keçe panelin en belirgin özellikleri hafif ağırlıkta yangına dayanıklı, darbelere dayanıklı, yapıştırılabilir, kurulumu kolay, en önemlisi yüksek akustik performansa sahip olmasıdır.

Akustik Keçe Paneller

Ses yalıtımı ve akustik düzenleme amacına hizmet eden farklı yapı ve tasarımlarda malzemeler vardır. Akustik keçe bu malzemeler arasında en popüleri olarak gösterilebilir. Keçe panel olarak isimlendirilen ürünler farklı kalınlıklarda, farklı formlarda ve boyutlarda üretilebilir. %65 geri dönüştürülmüş pet polyesterden oluşturulan bu paneller, akustik ses yalıtımında kusursuz bir yankı çınlama çözümünü gözler önüne serer.

Proje ve Satış Destek Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz.

Eğer başka sorunuz varsa, lütfen bizimle temas kurmaktan çekinmeyin.

Mükemmel Akustik

Bir hacmin, iyi ve sağlıklı bir iç mekan olabilmesinin ilk ve belki en önemli maddesi verimli ses emilimi olup olmadığı durumudur. Okullarda, ofislerde, sosyal aktivite alanlarında ve gürültü seviyesinin oldukça yüksek olduğu iş yerlerinde bu akustik düzen ve ses desibel seviyesi önemli bir faktördür.

Gürültü düzeyinin yüksek olduğu, ses yalıtım çalışması yapılmamış fabrika ya da hacimlerde, kısa ya da uzun süre zaman geçirmek, bu tesislerde çalışan kişilerde geri dönüşü olmayan işitme hasarı gibi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle çalışılan ortamdaki ses seviyesi, ses yalıtım başarısı ve akustik çözümler hayati önem taşımaktadır.

Aksa Acoustic , sektöründe, her alan ve odada, ister iç mekanda, ister dış mekandaki cihazların gürültülerine çözüm olmak konusunda gürültüyü azaltmaya ve iyi bir akustik ses seviyesi oluşturmaya yardımcı olan mükemmel ses yalıtım malzemeleri ve çözümleri ile bilinir.


Aksa Felt Screen® ile Akustiği Çözün

Gürültü ile çok mu fazla mücadele ediyorsunuz ?
Aksa Acoustic sizlere yardım etmek için burada! PET Akustik Keçe malzemesinin ses sönümleme özelliği sayesinde Aksa Felt Screen® ofisler, restoranlar iş merkezleri, fabrikalar, okullar ve hastaneler gibi birçok alanda akustik çözüm sunar.

Aksa Acoustic® Akustik Felt Screen

Aksa Felt Screen® Nerelerde Tercih Edilir ?

Hacmi geniş mekanlarda yüksek ses emilim performansına sahip alanlarda akustik düzenleme sağlamak için tercih edilir. Pencere önleri ve cam yüzeylerden yansıyan sesleri yutarak engellemek, ya da oda içlerinde yeni alanlar yaratmak için sınır belirlemek istendiğinde akustik perde olarak uygulanabilir

Özellikle çağrı merkezi, kütüphane gibi sesin etkisiz eleman olarak görülmesi gereken alanlarda masaya montelenen, masa bölücü ve sınır belirleyici masa seperatörü, ayaklı ve dengeli ortam bölücü akustik paravan olarak kullanılır.

Açık ofislerde ara bölücü olarak cam tercih edilmesi son zamanlarda oldukça yaygınlaştı ancak ses yalıtımı hiç hesaba katılmadı. Camlar sesi yansıtan sert yapılı ürünlerdir. Uğultu, yankı ve çınlama gibi problemlerin engellenmesi için ses yutumu ve ses emilimi sağlayan akustik paneller ile desteklenmelidir. Felt ve Fabric olmak üzere 2 farklı çeşitte yaptığımız masa seperatörleri ile mükemmel akustik düzen sağlıyoruz.

Aksa Felt Screen® Akustik Proje Uygulamalarında Neden Tercih Edilir ?

- Akustik yalıtım uygulamaları ile ilgili geniş ürün yelpazesi sunar. Aksa Felt Screen® kurulumu basit işlemler gerektirir.
- %100 geri dönüştürülebilir akustik keçe, formaldehit dahil VOC içermez, toksik ve alerjik değildir.
- Akustik keçe paneller ASTM E84’e göre A Sınıfı dereceli bina yangın kodlarına uygundur.
-Bozulmaz, çürümez veya renk değiştirmez ve higroskopik değildir.
- Aksa Felt Screen® nrc değeri yüksek olan bir ürün olduğu için özellikle akustik tasarım projelerinde kullanılmaya uygundur.
- Akustik keçe paneller çeşitli renklerde dekoratif akustik kaplama amaçlı kullanım imkanı bulundurur.

Masa ve Ortam Bölücü Akustik Keçe Paneller

Aksa Felt Screen ® Model ve Seçeneklerimiz

Proje ve Satış Destek Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz.

Eğer başka sorunuz varsa, lütfen bizimle temas kurmaktan çekinmeyin.