Aksa Floor®

Aksa Floor®
Zemin Kaplamaları

Aksa Floor® zemin yer döşemeleri konfor, dayanıklılık, güvenlik ve dekorasyon sağlamak için bir odanın düz taban yüzeyine uygulanan, sabitlenen veya serilen tekstil, keçe, reçine, kauçuk veya diğer maddelerden yapılan ürünlerdir. Firmamızın uygulama ve satış hizmetini gerçekleştirdiği ürünler; akustik karo halı, duvardan duvara akustik halı ve yükseltilmiş zemin kaplamalarıdır. Zemin ses yalıtımı için uygun olan bu malzemeler modern bina, fabrika, depo ve laboratuvarlarda da kullanılmaktadır.

aksa floor zemin kaplamaları
Proje ve Satış Destek Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz.
Eğer başka sorunuz varsa, lütfen bizimle temas kurmaktan çekinmeyin.

Zemin Döşeme Çeşitleri

akustik karo halı zemin kaplama zemin ses yalıtımı zemin döşeme zemin kaplamaları aksa floor
aksa floor logo

Akustik Karo Halı

Akustik karo halı parke veya beton üzerine kolaylıkla uygulanan akustik zemin kaplama malzemesidir. Özellikler ofislerin vazgeçilmezi olan akustik karo halılar 50*50cm ebadında olduğu için zeminde farklı tasarımlar ortaya koymanızı sağlayan akustik ve zemin kaplama ürünlerdir. Tavan her ne kadar iyi yalıtılmalıysa zeminde aynı o şekilde akustik malzemeler ve izolasyon ürünleri kullanılarak kaplanmalıdır.

duvardan duvara akustik halı zemin ses yalıtımı zemin döşeme zemin kaplamaları aksa floor
aksa floor logo

Akustik Rulo Halı

Akustik rulo halıların sunduğu tüm avantajları keşfedin. Duvardan duvara akustik halılar, halıflex diye bildiğiniz halı türüne benzer ve izolasyonludur. Tabanı kauçuk levha, pvc ve akustik keçe gibi farklı materyaller kaplı olabilir. Yüzeyi kırçıllı ve düz modellere sahiptir. Farklı renkler sayesinde istenilen akustik desenlerin oluşturulması için uygundur.

yükseltilmiş döşeme fiyatları zemin ses yalıtımı zemin döşeme zemin kaplamaları aksa floor
aksa floor logo

Yükseltilmiş Döşeme

Isıtma, soğutma ve havalandırma gibi gerekli olan hacmi, zeminde oluşturabilme amacıyla geliştirilmiş, yükseltilmiş döşeme sistemleri, herhangi bir problem anında müdahaleyi kolaylaştırarak işlevselliği artırır. Yükseltilmiş bir döşeme , mekanik ve elektrik hizmetlerinin geçişi için gizli bir boşluk oluşturmak için katı bir alt tabakanın (genellikle bir beton döşeme) üzerinde yükseltilmiş bir yapısal döşeme sağlar. Paneller, şapa gerek kalmadan monte edilir, böylece her an boşluğa erişim sağlan

aksa floorZemin Kaplama Çeşitleri Uygulama Alanları

Çağrı Merkezi

çağrı merkezi

Ses Kayıt Stüdyo Odası

ses kayıt reji odası

Ofis

açık ofis ses yalıtım halısı

Konferans Salonu

konferans salonu

Sinema Salonları

evde sinema odası salonlarıevde sinema odası salonları

Toplantı Salonu

toplantı salonu ses yalıtımı

Server Odası

server odaları zemin kaplama

Enstrüman Odası

enstrüman odası

Aksa Floor® Zemin Ses Yalıtımı Ürünleri Hangi Amaçlarda Kullanılır ?

  • Zemin kaplama sistemlerinden akustik karo halılar özellikle temizlik bakımından çok avantajlıdır. Kirlenmesi veya deforme olması halinde kolayca sökülüp yerine farklı bir halı uygulanabilir.
  • Yükseltilmiş döşeme sistemleri ofis ve server odası gibi kablo yoğunluğunun olduğu alanlarda döşenip görüntü kirliliğini ortadan kaldırır.
  • Akustik rulo halı yani duvardan duvara diye adlandırdığımız halılar kısa sürede uygulama yapmanız için idealdir.
  • Aksa Floor® Akustik karo halılarla zeminde farklı koreografiler oluşturabilir kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.
  • Karo ve rulo halı yankı problemini ortadan kaldıran, alt tabakasına uygulanan izolasyon malzemelerini gizleyen Aksa Floor® ses yalıtımlı halılardır.
akustik zemin kaplamaları

Akustik Zemin Kaplamaları

Binanızda gürültü oluştuğunda, duvarınız, tavanınız ve döşemeniz tarafından ya emilecek, yansıtılacak ya da iletilecektir. Ses işlemenin amacı iki yönlüdür; sesin odadan odaya ve kattan zemine iletimini önlemek ve odalar içindeki konuşma veya müziğin kalitesini artırmak için arka plandaki gürültüyü azaltmak. Akustik zemin döşemesi kurmak, eski hedefi gerçekleştirmenin etkili ve verimli bir yoludur.

Akustik tavan ve duvar uygulamaları, sesin odadan odaya geçişine karşı koruma sağlarken, akustik döşeme, sesin üst katlardan alt katlara geçişini önlemede etkilidir. Tavan ve duvar kaplamaları ile birlikte akustik döşeme sisteminiz, binanızın uygulaması için en iyi akustik ortamı yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Uygulama Görselleri

Aksa Floor® Zemin Kaplamaları Uygulama Görselleri

aksa floor logo

Akustik döşeme çözümleri bir dizi bina ve inşaat projesinde kullanılmaktadır. Özellikle hastaneler, okullar, ofisler, oteller ve huzurevleri gibi çok katlı yoğun trafik alanlarında etkilidirler. 19 dB’ye (desibel) kadar gürültüyü azaltmada kullanılırlar ve uygun maliyetli bir fiyata en yüksek kalitede ses geçirmezlik özellikleri sağlarlar. Ek olarak, akustik döşeme çözümleri, etkili şok emme özellikleri sunarak, üzerinde yürümeyi son derece konforlu hale getirir.

Artık akustik zemin döşemeleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğunuza göre, bir sonraki inşaat projeniz için kullanmayı düşünebilirsiniz.